Tuotevalikoima

Tervetuloa Kiinnike-Kolmion tilausjärjestelmän tuotevalikoimaan. Voidaksesi tilata tuotteita valikoimastamme, sinulla tulee olla tunnukset järjestelmäämme ja sinun tulee olla kirjautuneena sisään. Voit hakea yrityksellesi tunnuksia ylävalikon kohdasta Tilinavauslomake. Tilillesi voit kirjautua klikkaamalla Oma tili-ikonia (ukkeli) yläpalkista.

Työmaan kahvihuonetarvikkeet

SISÄLÄMPÖ/KOSTEUSMITTARI

Sisälämpö/kosteusmittari

Huipputehokas vinyyliesteripohjainen massa 410 ml kiinnityksiin halkeilleeseen betoniin Nopeasti kuivuvaa, styreenitöntä kaksikomponenttista massaa käytetään vaarnojen, pulttien ja harjateräksen kiinnittämiseen esiporattuihin reikiin. Massalla on tekninen hyväksyntä harjateräsankkurointeja, pään yläpuolisia kiinnityksiä ja vedenalaisia käyttökohteita sekä eri asennussyvyyksiä varten. NSF-juomavesihyväksytty ja LEED-testattu massa kestää hyvin kemikaaleja sekä lämpöä ja kylmää (-40 °C...+120 °C) ja VOC-pitoisuus on alhainen. Säilytä avattua patruunaa sekoitussuutin kiinnitettynä. Vaihda sekoitussuutin ennen käytön jatkamista. Sekoitussuutin toimitetaan patruunan mukana. Suuret patruunat on tarkoitettu erityisesti ammattikäyttöön ja sarja-asennuksiin. Vaarnan tai harjateräksen materiaali määrää sopivat käyttöolosuhteet: ZN kuiviin sisätiloihin ja väliaikaiseen ulkokäyttöön, KZN ja RST A2 kuiviin ja kosteisiin sisätiloihin sekä ulkokäyttöön sisämaan maaseudulla, HST A4 sisä-, ulko- ja teollisuuskäyttöön, HCR erityisen vaativiin korroosio- olosuhteisiin.

Spray -kemikaalit ja maalit

BRAKE CLEANER 600ML MASTON

MASTON BRAKE CLEANER on auton jarrujen ja jarruosien puhdistusaine. Irrottaa ja poistaa tehokkaasti likaa, rasvaa, jarrunestettä ja muita epäpuhtauksia jarrukengistä, rummuista, jarrupaloista sekä muista jarruosista. Suihkuta runsaasti puhdistettavaan osaan. Pyyhi nukkaamattomalla paperipyyhkeellä tai liinalla. HUOM! Testaa jarrut puhdistuksen jälkeen. Huomaa, että tuote voi vahingoittaa herkkiä kumi- ja muoviosia.

NBS Ympärivuotinen PU-pistoolivaahto 585 on kehitetty erityisesti tarkkaan saumaukseen, jopa -5 °C:n lämpötiloissa. Pistoolin avulla saavutetaan hallittu laajeneminen, mikä helpottaa oikean määrän levittämistä. Käytetään ovien ja ikkunoiden asennuksessa, eristykseen ja äänenvaimennuksena, betonielementtien väliin jne. NBS Ympärivuotinen PU-pistoolivaahto 585 sitoo ja eristää erinomaisesti. Kiinnittyy useimpiin rakennusmateriaaleihin (paitsi polyeteeniä, teflonia, silikonia ja vastaavia liimaa kestäviä pintoja). Huomaa, että PU-vaahto ei kestä auringonvaloa (UV-valoa) ja siksi se on aina peitettävä/maalattava.

Bulldog® - kaksipuoliset puunsitojalevyt Bulldog-puunsitojalevyjen avulla vahvistetaan puurakenteiden pulttiliitoksia. Kaksipuolisia puunsitojalevyjä käytetään vain puu-puuliitoksissa, mutta yksipuolisia puunsitojalevyjä voidaan käyttää myös teräs-puuliitoksissa. Bulldog-puunsitojalevyt on valmistettu EN912:n mukaisesti. Käytettäessä yksipuolisia puunsitojalevyjä sisemmän reiän halkaisijan on vastattava pultin halkaisijaa. Kaksipuolisia puunsitojalevyjä käytettäessä tämä ei ole välttämätöntä eli puunsitojalevylle voidaan käyttää erilaisen halkaisijan omaavia pultteja. Porattaessa puuhun reikää pulttia varten porausläpimitta saa olla enintään 1 mm suurempi kuin pultin halkaisija. Pienin puunsitojalevyjen välinen etäisyys sekä puunsitojalevyn etäisyys reunasta ja päädystä on esitetty Eurocode 5:n taulukossa 8.8. 5. Kiinnittämisessä käytetään M10-M24-pultteja. Ulkohalkaisija 117mm Reikä 48mm

Rullanaula kirkas rautalankasidottu 16ast. 40ltk / lavassa

Rullanaula kirkas rautalankasidottu 16ast. 40ltk / lavassa

Rullanaula kirkas rautalankasidottu 16ast. 40ltk / lavassa

Rullanaula kirkas rautalankasidottu 16ast. 40ltk / lavassa

Rullanaula kirkas rautalankasidottu 16ast. 40ltk / lavassa